Ana Sayfa Hizmetlerimiz Ürünler Belgeler Firmamız İletişim

kemirgenler

KEMİRGEN PROBLEMİ
Kemirgenler insanlar dışındaki memeliler arasında en başarılı memeli olarak kabul edilmektedir.Zekaları ve iyi gelişmiş duyguları sayesinde hemen hemen her türlü çevreye adapte olma yeteneğindedirler.Koku alma duyularının hassaslığı yiyecek yerlerini bulmada onlara yardım eder.Fare ve sıçanlar yiyecek arama konusunda engel tanımazlar;

Atlıyabilir,tırmanabilir,yüzebilirler ve oldukça uzun mesafeler kat edebilirler.

Fare ve sıçanların başarılı sayılmalarının diğer önemli sebebi ise büyük bir hızla çoğalmalarıdır.Sağlıklı dişi bir lağım sıçanı senede her bir defasında 8-10 yavru verecek şekilde 7 kez yavruluyabilirler.

Yavru 8-12 hafta içinde cinsel erginliğe ulaşır.Dişi bir fare ise ;senede bir defasında 5-6 yavru verecek şekilde 8 kez yavruluyabilir.
Ev faresinin üreme döngüsü
Kemirgenler insanların evlerini,işyerlerini,istila eder,eşyalarına zarar verir,yiyeceklerine saldırır,yiyebileceğinden çok daha fazla miktarda yiyeceği kontamine eder.En önemliside insan sağlığı için ciddi bir tehlike oluştururlar.

İnsanlara WEIL ve MÜRİN TİFÜS gibi ölümcül hastalıklar bulaştırabilirler.SALMONELLA bakterileri,virüsler ve parazitler gibi insan sağlığına zarar veren organizmalar taşırlar.

Kemirgenler çiftlik havyanları için daha büyük bir tehlike unsurudurlar.Hayvanlara LEPTOSPİROSİS,SALMONELLA,BRUCELLOIS,AUJESZKY ve ŞAP hastalığı gibi hastalıklar bulaştırabilirler.

Kemirgenler kabloları kemirerek kolaylıkla yangına sebebiyet verebilirler.Gaz ve su borularına da zarar verirler.

Zamanında kontrol,enfestasyon maliyetini sınırlandırmak,insan sağlığına ve firmaların karlılığını risk etmemek açısından hayati önem taşımaktadır.

Farelerle mücadelede en önemli faktör onların yem kaynaklarının kesilmesi ve yuvalandıkları bölgelerin yok edilmesidir.Ondan sonra uygun bir rodentisit bize farelerin olmadığı bir ortam sağlar.

FARE VE SIÇANLARIN TÜR ÖZELLİKLERİ

Başarılı bir mücadele için öncelikle mücadele edilecek türleri iyi tanımak gerekir;

NORVEÇ FARESİ (Rattus norvegicus):Kentsel ve kırsal alanlarda yaygın olup oyuklar,çöplükler,kanalizasyonlar,iç ve dış alanlarda yaşarlar.150-600 gr. ağırlığında kahve-gri renkte,kısa kuyruklu,küçük kulaklı ve kaba burunludurlar.
Norveç faresi
ÇATI FARESİ(Rattus rattus):Gemi fareside denir.Yer üstü,yer altı ve ağaçlarda yaşarlar,iyi tırmanıcıdırlar.80-300 gr. ağırlığında,siyah renkli,sivri burunlu,uzun kuyruklu ve geniş kulaklıdırlar.
çatı faresi
EV FARESİ(Mus musculus):Evlerde,yiyecek depolarında,kiler ve ambarlarda yaşadıkları için mücadele daha zor olmaktadır.10-20 gr.ağırlığında kahve-gri renkli ve silindirik burunludurlar.
evfaresi

Acil böcek ilaçlama servisi

Erdi Mühendislik, İstanbul'da tüm semtler ve civar illere ilaçlama servisi hizmeti sunmaktadır.
ilaçlama şirketi telefon numaraları
ÖNEMLİ UYARI
Değerli müşterilerimiz yaşadığımız ortamlara böcek, fare pire akrep vs yerleşmeden önlem almalıyız. Bilinmelidir ki gördüğümüz haşere sayısı ortamda bulunan toplam haşerenin % 10 u dur. Periyodik ilaçlama yaptıran müşterilerimiz firmamızın her türlü indirim avantajlarından faydalanmaktadır. ilaçlama şirketi telefon numaraları
© 2000 - 2018 ilaçlama, Böcek ilaçlama, Haşere ilaçlama